Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
WKBCC A GRADE 13 15 Jan 22 Waroona
191 J Derosa 59 A Clancy 26  BB Haskell 4/30 P Russell 2/30
def White Knights Baldivis
166 SA Snashall 48 WB Steele 38  A Clancy 2/18 B Wright 2/20 J Derosa 2/24 JN Lorimer 2/38
Waroona Oval (Turf) 
WKBCC B GRADE 13 15 Jan 22 White Knights Baldivis
77 R Botha 26  BM Kitchin-Fitz 3/17 T Lovegrove 3/18
def by Hillman Cricket Club
3/78 J Mackley 25*  K Sinclair 2/17
Arpenteur Park 
TUESDAY SENIORS T20 3 25 Jan 22 White Knights Baldivis
120 EG Botha 53  M Skelton 3/16 J Ward 3/16 J O'Brien 2/21
def by Shoalwater Bay
3/121 CK Wasley 79*  
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
WKBCC GIRLS 18's 9 11 Dec 21 White Knights Baldivis
def Whitfords JCC White
Laurie Stanford Reserve (LS North) 
WKBCC C GRADE 13 15 Jan 22 White Knights Baldivis
6/216(cc) n pavlovic 58 G Pilling 42* CJ Pearson 40  M Croxon 2/39 AT Evans 2/40
def Shoalwater Bay
180 AT Evans 52 J Larsen 32  LJ Green 5/43
Eighty Road Reserve 
WKBCC E GRADE 13 15 Jan 22 White Knights Baldivis
9/141(cc) TA Meredith-Fraser 54* RJ Kenny 26  A Jenssen 3/9 B Maynard 2/33
def Secret Harbour Dockers Cricket Club
9/79(cc)  L Gray 3/12 R Graham 2/13 CM Ramsay 2/22
Baldivis High School (Baldivis Secondary College) 
WKBCC F GRADE 13 15 Jan 22 Warnbro Swans Cricket Club
7/181(cc) DI Cowan 49 SA Bradford 35*  J Briggs 4/33
def by White Knights Baldivis
9/225(cc) j matthews-rawlinson 76 D Van Zyl 45 A Ruduvo 25  K Filipek 2/10 S Narey 2/39
Living Waters Lutheran College (Living Waters Oval) 
WKBCC D GRADE 13 15 Jan 22 Waroona
119  A Slomp 3/19 DA Hill 3/22 M Duggan 2/17
def by White Knights Baldivis
9/199(cc) M Swanepoel 44 V Patel 35* J Youlden 26  BT Beckingham 3/25 M Butler 2/22 H Hussan 2/24
Waroona Oval (Synthetic) 
WKBCC LADIES 9 19 Dec 21 White Knights Baldivis
1/129  
def Pinjarra
7/73  M Chapman 2/5
Eighty Road Reserve 
WKBCC 15's 5 14 Nov 21 Halls Head
8/250(cc) J Wyllie 72* B Becker 42 K Vollprecht 39*  R Herron 3/31 K Cox 2/12
def White Knights Baldivis
101  H Riches 3/5 Z Hughes 2/11
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
15's T20 4 12 Dec 21 Mandurah Junior
4/136(cc) G Heatley 28*  
def White Knights Baldivis
8/86(cc)  R Gadhavi 4/2 H Crisp 2/10
Meadow Springs Reserve (Oval 1 - Turf) 
WKBCC 17's 5 14 Nov 21 Shoalwater Bay
7/309(cc) CK Wasley 107* J Scott 64* F Morey 44 N Grant 26  D Alves 2/21 B Seisun 2/47
def White Knights Baldivis
76 J Jacobs 31  T McLennan 2/5 L Stanley 2/8
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #1) 
17's T20 4 12 Dec 21 White Knights Baldivis
6/96(cc) J Jacobs 26*  B Reynolds 2/1
def by Singleton Irwinians
9/132(cc) KW Hale 30*  D Alves 3/12 DD Gaur 2/4
Arpenteur Park 
WKBCC GIRLS 11/13's BLUE 8 11 Dec 21 White Knights Blue
3/146(cc) M Cristodero 33*  
v Mandurah White
9/101  C Clothier 2/10 L Fryer 2/11
Sheoak Grove Primary School (Sheoak Grove Primary School) 
WKBCC GIRLS 11/13's GOLD 8 11 Dec 21 Mandurah Blue
3/149(cc) J Kirkwood 31*  
def White Knights Gold
5/91(cc) I Hewins 29*  C Litchfield 3/9
Riverside Primary School\/ Fowler Park (Fowler Park) 
WKBCC 12's 9 11 Dec 21 Warnbro Swans Cricket Club
46  M Myburgh 3/9 T Mitsopoulos 2/1
def by White Knights Baldivis
1/137(cc) T Mitsopoulos 34*  
Currie Street Reserve (Warnbro hard wicket) 
WKBCC 13's 9 11 Dec 21 White Knights Baldivis
5/198(cc) O Patel 50* E patel 33*  A Singh 3/25
def Mandurah Junior
110  A Pilling 3/13 D Masterson 2/11
Eighty Road Reserve 
WKBCC 14's 9 11 Dec 21 White Knights Baldivis
8/135(cc)  A Case 4/16 K Edwards 2/4
def by Secret Harbour Dockers Cricket Club
5/174(cc) A Sutton 34* K Edwards 25  
Arpenteur Park 
WKBCC 11's GOLD 8 11 Dec 21 South Mandurah JCC
0/129(cc)  N Mitchell 2/16
v White Knights Baldivis Gold
0/135(cc)  L Hodges 4/16 Z Gutterson 2/7
Meadow Springs Primary School 
WKBCC 11's BLUE 8 11 Dec 21 White Knights Baldivis Blue
v Shoalwater Bay
Baldivis High School (Baldivis Secondary College) 
WKBCC 10's 8 10 Dec 21 Secret Harbour Dockers Purple
v White Knights Baldivis
6/74(cc)  R Creedon  2/14
Rhonda Scarrott Reserve (West Oval - Rhonda Scarrott)